Logo light
Logo light

Pasaulinės tendencijos: maistas į namus – vis populiaresnis

Pasaulinės tendencijos: maistas į namus – vis populiaresnis

Pasaulinės tendencijos: maistas į namus – vis populiaresnis

 

Pasaulis nenumaldomai modernėja ir tampa vis labiau išmanus. Esame įpratę daryti beveik viską virtualioje erdvėje –  bendrauti per socialinius tinklus, apsipirkinėti el. Parduotuvėse. Vis dažniau pastebime, kad populiarėja ir internetu užsakomas maistas į namus, Klaipėda, Vilnius, Kaunas ir kiti Lietuvos miestai rūpinasi tokiu poreikiu jau ne vienerius metus.

Pasaulinės tendencijos

Remiantis Nacionalinės restoranų asociacijos atliktais tyrimais, būtent patogumas daro didžiausią įtaką maisto užsakymams internetu. Pasiruošti išeiti į restoraną, laukti, kol pagamins, eiti per lietų namo ar tiesiog gulėti lovoje vilkint patogia pižama, žiūrėti mėgstamą laidą ir valgyti ką tik pristatytą picą? Daugelis renkasi būtent pastarąjį variantą.

 

● Amerikoje net 55 % 18–25 m. interneto vartotojų teigia nors kartą per metus užsakantys maistą į namus. 20 % apklaustųjų teigia, kad internetu užsisakinėja labai dažnai.

● Šiuo metu internete apstu įvairių programėlių, kurias naudojant užsisakyti maisto dar paprasčiau. Užsienyje jų taip pat netrūksta, visgi žmonės dažniausiai išsirenka vieną, ir jeigu ji nenuvilia – net 80 % lieka jai ištikimi. Tokios programėlės tinka žmonėms, kurie taupo laiką ir mėgsta greitai, patogiai užsisakyti tai, ko jiems reikia.

● Net 82 % pirkėjų maistą užsisako į namus ir tik 16 % – į darbą. Keista, nes būtent pietų metu turima mažai laiko, tad galima jo sutaupyti, išvengiant eilių ir laukimo. Pavyzdžiui, maistas į namus (Klaipėda) – puiki alternatyva, nes nuo užsakymo pateikimo iki pristatymo praeina vos keliasdešimt minučių. Galima užsakyti anksčiau ir tuomet vos prasidėjus pietų metui jau mėgautis pasirinktu maistu.

● Pasaulinė maisto pristatymo į namus rinka pastaraisiais metais itin greitai auga (apskaičiuota, kad per 2015–2018 m. laikotarpį augimas siekė 25 %). Manoma, kad restoranai, nesuteikiantys galimybės užsisakyti maisto į namus, 2020 m. gali prarasti net 70 % savo klientų.

Tokia statistika – puikus įrodymas, kad ilgainiui galimybė užsisakyti maisto patogiai bus ne mažiau svarbi.

 

Lietuva neatsilieka

Net 72 % užsakymų pateikiami savaitgaliais ir švenčių dienomis, kai žmonės tiesiog ilsisi ar laukia svečių. Tuomet ir gelbsti maistas į namus. Klaipėda, Kaunas, Vilnius ir kiti didieji miestai jau senokai džiugina tokia galimybe. Tačiau ar žinojote, kad paslauga galite naudotis ir mažesniuose miestuose, tokiuose kaip Plungė ar Jonava?

Populiarumas ir mada

Tendencija užsisakyti maisto į namus darosi vis stipresnė. Žmonės įprato viską pirkti internetu, nes vertina savo laiką. Pasaulis tapo modernus ir savarankiškas, o telefonas ir kompiuteris – neatsiejama kasdienybės dalimi.

Kartais tiesiog būna dienų, šaltų ar labai karštų, kai norisi pabūti namuose, kai trūksta laiko, kai užklumpa netikėtas svečias. Viskas gerai, jei reikalingas maistas į namus, Klaipėda ar kiti miestai galimybe nenuvils!

Prenumeruoti naujienlaikraštį
Paspaudę mygtuką "Pranešti" jūs sutinkate su privatumo politika. Naujienlaiškyje visada rasite nuorodą, kurią paspaudę, galėsite atsisakyti pranešimų.
Sprendimas: e-bros

© 2023. Visos teisės saugomos.